Gyökérkezelés során a fogorvos a fogban lévő csatornák kitisztítását végzi el, vékony műszerekkel. Ekkor sajnos előfordulhat, hogy a kezeléshez használt, rendkívül vékony gyökérkezelő eszköz, úgynevezett tű eltörik kezelés közben. Emiatt a tű által eltorlaszolt csatornarész elérhetetlen marad és azt nem tudjuk fertőtleníteni. Így a gyökércsúcson lévő gyulladást sem tudjuk meggyógyítani.
A betört tűt ilyenkor a fogorvos igyekszik eltávolítani, de ezzel sok idő megy el és a túl nagy üregek kialakításával veszélyeztetheti a fog további sorsát.
Gyökérkezelés specialista Budapesten, a Corvin közben – betört tű esetén is
Mivel mikroszkóp segítségével könnyebben lelátunk a gyökércsatornák mélyére, könnyebben azonosítjuk a betört tűdarabot, elég sokkal kisebb üregeket kialakítanunk és így kevesebb ép foganyagot áldozunk fel.
Így kisebb a fogeltávolítás kockázata.
Rendelőnk ezekre a nehéz esetekre is specializálódott, gép-és műszerparkunk a legmodernebb, magas minőségű eszközökkel felszerelt, ezért ilyen esetekben külsős fogorvos kollégák is sokszor kérik segítségünket.
Sok páciens azzal fordul hozzánk, hogy távolítsuk el a betört tűt, az alábbi eset is egy ilyenre példa.
Kiindulási helyzet:
A röntgenfelvételen fehérrel jól látszik a gyökércsatornába betört tű, ami eltorlaszolja az alatta lévő, fertőzőtt gyökércsatornát.

Mikroszkóp segítségével megvizsgáltuk a területet, és kíméletesen feltártuk azt. Készítettünk a kiszedett tűről egy fotót, melyen sokszoros nagyításban szépen lehet látni a tűvéget.

A mikroszkóp nagy segítséget jelentett abban, hogy felnagyította a kezelt területet és felesleges ép foganyag feláldozása nélkül, könnyebben el tudtuk távolítani a tűt. Nagyítás nélkül az indokolatlan irányú és mélységű fúrás a foggyökér kilyukasztásához vezethet, mely esetén a fogat ki kell húzni.
Hagyományos fényképezőgéppel lefotóztuk a kérdéses tárgyat: ilyen apró tűt kerestünk a gyökércsatornában:

Betört tű eltávolítás után mikroszkópos gyökérkezelés
Ezt követően a Gombosdentben alkalmazott nemzetközi gyökérkezelési protokoll szerint mikroszkópos gyökérkezelést végeztünk. A kezelés sikeresen megóvja a páciens fogát az eltávolítástól.
A kezelés végén kontroll röntgenfelvételt készítettünk, melyen látszik, hogy az elkészült gyökértömés szépen végig ér a gyökércsatornán és sokáig nem okoz majd kellemetlenséget a páciensnek.

Innentől kezdve az adott fogat a megfelelő otthoni fogápolás mellett a rendszeres fogorvosi kontrollvizsgálat és a félévenkénti dentálhigiéniai kezelés segít megóvni.
Betört a tű? Önnek is szüksége van segítségre?
Szeretettel várjuk rendelőnkben!
Kérdés vagy bejelentkezés esetén kérjük töltse ki az alábbi űrlapot és felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Mikroszkópos gyökérkezelés
Fáj a foga? Segítünk! Sürgősségi fogászati ellátás a koronavírus idején is! Pácienseink és munkatársaink egészségének védelme …
Olvasson bővebben a mikroszkópos gyökérkezelésről!
Mikroszkóp a fogászatban
Fáj a foga? Segítünk! Sürgősségi fogászati ellátás a koronavírus idején is! Pácienseink és munkatársaink egészségének védelme …
Olvasson bővebben arról, hogy milyen további esetekben alkalmazzuk a mikroszkópot!
Fogkő-eltávolítás
Fogtisztítás: fogkőleszedés, fogköztisztítás, homokfúvás, és polírozás Munkánk során az egyik legfontosabb célkitűzés, hogy …
Olvasson bővebben a dentálhigiéniai kezelésről