Drag a button, link, or anything else into the icon box to place it below the text. Lorem ipsum dolor sit amet elit.
Kapcsos, teleszkópos, stéges fogsorok, implantátumokon rögzített fogpótlások
Teljes fogsort készítünk azokban az esetekben, amikor már csak 1, 2, 3, vagy 4 fog maradt az adott állcsontban, vagy esetleg már nincs egyetlen fog sem.
A fogpótlás alaplemeze a nyálkahártya-csont alapzaton fekszik fel, részt vesz a fogsor rögzítésében, közvetíti és eloszlatja az ínyen a rágóerőt. A rózsaszín műíny nemcsak a fogakat rögzíti, de az ajaknak is ez a rész ad a szájüreg felől támasztást. A műfogakkal a rágófunkción túl a megfelelő fonetikát és a kívánt mosolyt állítjuk helyre.
A stabilitás fokozása érdekében a megmaradt fogakat minden esetben megpróbáljuk bevonni a fogsor rögzítésébe, ilyenkor a fogakra koronákat, vagy más rögzítő eszközöket ragasztunk. A fogpótlás belsejében ezen elemek "ellendarabja" foglal helyet, így az alaplemez a nyálkahártyán támaszkodik, a fogak pedig stabilizálják azt az elmozdító erőkkel szemben. Sok esetben ilyenkor az alaplemezt vékony fém öntvénnyel erősítjük meg.
Ilyenkor a fogpótlás alaplemeze mintegy körbeöleli a meglévő fogakat. A külső oldalon a fogsorból kis fémkarok nyúlnak ki, melyek rugalmasan fekszenek a fogakhoz. Az alaplemez az ínyen fekszik, a kapcsok rögzítik azt. A fogakra fém vázas, porcelánleplezésű koronákat javasolt készíteni, mert a pótlás ki- és behelyezése során jelentős az ép foganyag kopása.
Általában ezt a fogpótlás típust vagy csak ideiglenes jelleggel ajánljuk (pl. implantátumok becsontosodásának idejére), vagy csak abban az esetben, amikor az ajkak takarják a fogak nyaki részét és így a kapcsok nem látszanak.
A meglévő 1, 2, 3, vagy 4 fogra vékony (ált arany) koronákat készítünk, a fogsorba pedig ezek negatív darabjait ragasztjuk. A fogpótlás teleszkópszerűen csúszik fel a fogakra, míg az alaplemez a nyálkahártyára fel nem fekszik. A koronák kívülről nem látszanak, azokat műfogak fedik.
A megmaradt 2, vagy 4 fogra rúd formájú, az ínnyel párhuzamosan futó összekötő öntvényt készítünk (ált arany), a fogsor fém alaplemezéhez pedig negatív darabját forrasztjuk. A fogpótlás finoman felcsúszik a rudazatra, majd 2, vagy 3 ruha-patenthez hasonló rögzítő elemhez kapcsolódik. Az alaplemez a nyálkahártyára fekszik fel, az öntvény kívülről itt sem látszik, azt műfog fedi.
Ha már minden fogat el kellett távolítanunk, és az állcsontgerinc is már sorvadt, lapos, sokszor nem lehetséges kielégítő rögzítő erőt elérni a csak nyálkahártyán felfekvő fogpótlással. Ilyenkor nagyon jó szolgálatot tesz 2, vagy 4 implantátum behelyezése. A műgyökereken gömb retenciós elemekkel, vagy merevítő rúddal - a fent említett technikával – már nagy stabilitással rögzíthető a kivehető fogsor.
5, vagy 6 implantátum behelyezésének lehetősége esetén már sokszor ragasztott hidat, vagy – az ajak teltségét visszaadva - műínnyel kiegészített fix rögzítésű hídprotézist is készíthetünk. (ld.: mini implantátumok, fogbeültetés (implantáció))
Bizonyos idő elteltével a teljes fogsor stabilitását veszítheti az állcsontgerinc sorvadása miatt. Ez az idő egyénileg változó, és nem meghatározható. Ilyenkor az alaplemez felfrissítése, azaz alábélelése szükséges. Ez azt jelenti, hogy a fogpótlás nyálkahártya felé néző felszínét a megváltozott gerinc formájához pontosan adaptáljuk (ld.: fogsor alábélelés).
Segítünk kiválasztani az Ön számára legmegfelelőbb megoldást!
Szeretettel várjuk rendelőnkben!
Kérdés vagy bejelentkezés esetén kérjük töltse ki az alábbi űrlapot és felvesszük Önnel a kapcsolatot.
A weboldalon látható anyagok a rendelő szellemi tulajdonát képezik, ezeknek a felhasználása engedélyköteles.
+ 36 30 251 9627