A fogágybetegség népbetegség, mely a lakosság 80-90 % át érinti. A folyamat kezeletlenül a fog elvesztéséhez, a csontállomány leépüléséhez és egyéb szervi megbetegedésekhez vezethet. A fogágybetegséget a foggyökér felszínén felhalmozódott baktériumtömeg okozza, melynek eltávolítása elengedhetetlen a gyógyuláshoz.
A megtapadó lepedék és baktériumok sokasága miatt a fog és az íny között kialakult üreget, vagy zsebet tasaknak nevezzük. A tasak egyre mélyebb lesz, a gyulladás egyre mélyebbre hatol, ami a végül már a csontszövetet is érinti. Minél nagyobb tasakkal találkozunk, a fogágybetegség annál előrehaladottabb. A tasak érinthet egy fogat, de akár az egész fogazatot is. A fogágybetegség gyógyításakor a tasakokat tisztítjuk ki, majd a kialakult gyulladást szüntetjük meg. Sokszor a fogak elvesztésével is számolni kell, később a csonthiány miatt csontpótlásra is szükség lehet. Ezért pácienseinket arra biztatjuk, hogy ne halogassa fogágybetegsége kezeltetését! Minél előbb vág bele, annál hamarabb megszüntethetőek a kellemetlen velejárók és a fogak megtartásának esélye is sokkal nagyobb!
A tasakok gyógyításában, azok eliminálásában segít, mintegy támogató terápiaként a lézeres tasakfertőtlenítés.
A lézer előnyei a fogágybetegség gyógyításában:
- A lézerfény segítségével a baktériumok eliminálhatóak, és a kezelés bizonyos időközönkénti ismétlésével a gyulladás megszüntethető
- A lézeres kezelés közben biostimulálás történik, a kialakult tasak a baktériumok megszűnésével párhuzamosan, fokozatosan meggyógyul
- A lézernek fájdalomcsillapító, gyulladáscsökkentő hatása van, segítségével a fogágybetegség kisebb traumával, mégis hatékonyan kezelhető
Érdekli a lézeres tasakfertőtlenítés?
Szeretettel várjuk rendelőnkben!
Kérdés vagy bejelentkezés esetén kérjük töltse ki az alábbi űrlapot és felvesszük Önnel a kapcsolatot.

Fogágybetegség, parodontológia
Mozgó fogak? Gyulladt íny? Fogkőleszedés és mély fogtisztítás szükséges! A fogágy a fogat rögzítő szövetek összessége. Fogaink …
Bővebben a fogágybetegség kezeléséről...
Mitől lehet rossz a leheletem?
A kellemetlen lehelet lehetséges okai gyomorbetegség fül-orr-gégészeti betegség (pl. krónikus mandulagyulladás) fogászati rendellenesség A …
Bővebben a rossz leheletről...
Vérzik a fogínyem
Vérző fogíny Az íny vérzése fontos jelzés. A sérülésektől eltekintve, ínygyulladásra utal. A vérző terület környékén lepedék, …
Bővebben a vérző fogínyről...