Orvosi szempontból a legszerencsésebb eset, amikor a foghúzáskor, a fog eltávolítása után azonnal betesszük a régi fog helyére az implantátumot. Ezt azonnali implantációnak nevezzük.

Az alábbiakban két eseten keresztül igyekszünk bemutatni azt a helyzetet, amikor foghúzás után nem kerül sor azonnal fogbeültetésre, hanem páciensünk vár a fog pótlásával.

Ilyenkor a húzás helyén a csont elkezd lebomlani, és legtöbbször csak a csont pótlása után lehet betenni az implantátumot.

Fotókon a két eset – foghúzás után arcüregemelés fogbeültetéssel együtt

A fotókon látható, hogy foghúzás után idővel az amúgy is kevés csont tovább bomlott, fogbeültetés előtt az arcüreg felemelését, azaz csontpótlást kellett végeznünk.

Azonban szerencsére mindkét esetben megmaradt annyi csontmennyiség, ami fölé behelyezhettük a csontpótló anyagot. Az implantátum a megmaradt csontban rögzült, de a csontpótló anyag - a becsontosodása után - tovább szilárdítja a műgyökeret. Mindkét beavatkozást egy ülésben sikerült kivitelezni: azaz egy napon történhetett meg az arcüregemelés és az implantátum beültetése is!

A fenti két esetben pácienseink elkerülték azt, hogy plusz 6 hónapot kelljen várni a csontpótlás után a gyógyulásra, hogy azt követően bekerülhessen az implantátum a helyére.

Mi határozza meg, hogy szükség van-e arcüregemelésre (csontpótlásra)?

Fogbeültetés előtt alapos vizsgálatot végzünk, ezért minden esetben 3D CT felvételt kérünk pácienseinktől. A rendelkezésre álló csont mennyisége és minősége alapján határozzuk meg, hogy szükség lesz-e csontpótlásra.

Általánosságban elmondható, hogy minél közelebbi a foghúzás időpontja, annál több csontja van a páciensnek. Ahogy egy adott területet kivonunk a harapásból (vagyis kihúzzuk a fogat), a csont elkezd lebomlani.

Fogbeültetés, csontpótlás iránt érdeklődik?

Miért válassza a Gombosdentet?

  • A Gombosdentben végzett fogbeültetéssel új fogát akár egész életen át élvezheti. Célunk, hogy fájdalommentesen, minőségi fogbeültetést, majd arra strapabíró és élethű koronát adjunk át pácienseinknek.
  • Emellett Dr. Tari Dániel szájsebész, implantológus pácienseink kedvenc orvosa, ha fogbeültetésről vagy szájsebészeti kezelésekről van szó!
  • A rendelőben a minőségi svéd Nobel és a német Camlog implantátumokkal dolgozunk.
  • Csapatmunka – a többi szakághoz tartozó fogorvos kollégával összedolgozva születnek meg a természethű eredmények

Keressen minket bizalommal, tegye fel kérdését és igyekszünk segíteni. Rendelőnkben a legmodernebb technikákkal, és magas szintű szakmai tudással várjuk pácienseinket!